BLOG

Ako rozoznáme skutočný jogurt od umelého jogurtu?

Biely jogurt z AHA farmy je čisto prírodný jogurt. Nenachádzajú sa v ňom žiadne umelé prísady.

Je vyrobený zo šetrne pasterizovaného mlieka s obsahom tuku najmenej 4,1 % s pridaním jogurtových kultúr a mliekárenských kultúr. V jogurtoch, ktoré sú bežne dostupné v obchodoch nájdete škroby, želatíny a ďalšie umelé prísady, ktoré do jogurtu rozhodne nepatria.

Výrobcovia ich pridávajú do jogurtov len preto, aby konzistencia jogurtu pôsobila na zákazníka dokonale. Pritom ho kŕmia zbytočnosťami a z takto vyrobeného „jogurtu“ sa stáva akási zmes, ktorá ma veľmi ďaleko od čisto prírodného jogurtu.

Mnohí z nás sú od detstva naučený konzumovať „falošné“ jogurty. Z rôznych reklám sa dozvedáme, že konzistencia jogurtu musí byť v celosti, dokonalá, bez akýchkoľvek bežných prírodných nepresností. Je to nesprávne konštatovanie a zavádzanie. Skutočný čisto prírodný jogurt spoznáte podľa toho, že napríklad pri konzumácii sa rozpadajú jeho časti na drobné celky, že v ňom môžete po otvorení vidieť akúsi vodu – ide o srvátku.

Všetky tieto malé nedokonalosti sú znakom vysokej kvality jogurtu. Totiž tu platí, že bez týchto, na prvý pohľad nedokonalostí, nie je možné vyrobiť čisto prírodný jogurt.

Sledujte v obchodoch zloženie jogurtu. Jogurt biely – skutočný a čisto prírodný jogurt by mal obsahovať len: mlieko, jogurtovú kultúru prípadne mliekárenskú kultúru. Nič viac.