Prečo sú jadierka tekvice zdravé?

Prečo sú jadierka tekvice zdravé?

Tekvica a tekvicové jadierka patria medzi najzdravšie potraviny. Navyše jadierka z tekvice sú plné dôležitých látok, ktoré naše telo potrebuje. Ide predovšetkým o vápnik, horčík, draslík, železo, zinok a vitamín K.

Majú všestranné využitie, hodia sa k rôznym šalátom, polievkam a omáčkam. Najobľúbenejšie sú na "lúskanie".  Možno ste o tom netušili, ale jadierka zabránia kyslosti v žalúdku. Konzumácia za hrsť tekvicových semienok zmierni nevoľnosť, nadúvanie a kyslú chuť v ústach. Dokonca znížia hladinu cholesterolu až o 13%, tým tiež znižujú riziko vzniku krvných zrazenín, srdcových chorôb a regulujú krvný tlak.

Tekvicové jadierka tak isto predchádzajú vzniku osteoporózy, pretože obsahujú už spomínaný zinok. Sú efektívne pri pôsobení aj na duševné zdravie, pretože zmierňujú príznaky depresie a úzkosti. Prispievajú k zníženiu nadváhy vďaka proteínom a vláknine budete dlhšie sýti. Majú protizápalové vlastnosti, ktoré poskytujú úľavu od príznakov artritídy. Chránia pred diabetom, pretože tekvicové semienka sú skvelé pri regulácii hladiny cukru a v neposlednom rade dokážu posilniť imunitný systém pretože sú bohaté na horčík a zinok.


Galéria


Späť na články
Vysoká kvalita
produktov
Regionálny
pestovateľ
Doprava
priamo domov
Bezpečný nákup
SSL certifikát