EYO UNIKÁTNE ENERGETICKÉ JOGURTOVÉ SMOOTHIE S OBSAHOM PRÍRODNÉHO KOFEÍNU

EYO UNIKÁTNE ENERGETICKÉ JOGURTOVÉ SMOOTHIE S OBSAHOM PRÍRODNÉHO KOFEÍNU

Ak ste fanúšikom energetických nápojov, určite viete, že sa často polemizuje o tom, či ich konzumácia nemá negatívny vplyv na vaše zdravie. Poďme si bližšie posvietiť na energetických a stimulačných aktérov nášho unikátneho jogurtového smoothie EYO - Guaranu a Taurín.

GUARANA (Paulínia nápojová) - je ťahavá rastlina, ktorá tak ako mnoho ďalších výnimočných rastlín a plodov (napr. quinoa, machovka peruánska, maca alebo chia semienka), pochádza z Južnej Ameriky, konkrétne z lona Amazonského pralesa. Najvyužívanejšou časťou tejto rastliny sú zrelé semená vo veľkosti kávového zrna, ktoré v porovnaní s kávou obsahujú v neupravenej podobe dokonca až dvakrát viac kofeínu. Guaranu objavil kmeň Guaraní, ktorý ho využíval na výrobu energetického nápoja celé tisícročia. Do Európy sa dostala v 16. storočí vďaka španielskemu kolonizátorovi Felipemu Betendorfovi. Guarana predstavuje pestro a povzbudivo namiešaný kokteil živín. Nájdete v nej kofeín, rastlinné silice, taníny, teobromín, vitamín C, vitamíny skupiny B a ďalšie bioaktívne látky. V porovnaní s kávou dokáže s kofeínom pracovať oveľa efektívnejšie. Kofeín sa z guarany totiž uvoľňuje postupne až počas šiestich hodín. Vďaka tomu, je skvelým stimulantom a pozitívne vplýva aj na váš metabolizmus.

TAURÍN - radíme do skupiny neesenciálnych aminokyselín, ktorá bola pôvodne objavená a izolovaná vo vode. Náš organizmus ho dokáže syntetizovať z iných látok, konkrétne z aminokyselín metionínu a cysteínu. Taurín sa vyskytuje prirodzene vo viacerých zdrojoch potravy. Nájdeme ho v mlieku a mliečnych výrobkoch (predovšetkým tvaroh a tvrdé syry), zemiakoch, ryži, v obilných klíčkoch, ale aj v mäse. Právom ho môžeme nazvať super silnou molekulou, ktorá síce nemá stimulačný účinok ako kofeín, ale zohráva dôležitú úlohu pre celkové zdravie a pohodu organizmu. Stimuluje mozgovú aktivitu, zlepšuje reakčný čas, náladu a duševnú pohodu, znižuje vnímanie únavy a vďaka obsahu jogurtových baktérií je prospešné aj pre trávenie. Ovplyvňuje a reguluje srdcový rytmus, udržuje správny objem buniek, podieľa sa na regulácii prenosu vápnika. Dokonca má schopnosť napodobňovať funkciu inzulínu a umožňuje tak zlepšiť využitie sacharidov v organizme podobným mechanizmom. Pomáha udržovať hladiny cholesterolu v normálnom rozmedzí, tiež udržiavať optimálne hodnoty krvného tlaku a zlepšuje spaľovanie tukov.

EYO - NAKOPNE VÁS ZDRAVO A HRAVO

Ak si kladiete otázku, prečo sme Guaranu a Taurín spojili do podoby unikátneho jogurtového smoothie – odpoveď je jednoduchá. Prirodzenú a lahodnú chuť mlieka sme chceli dobiť ich energizujúcou a povzbudivou silou. Navyše, je EYO oproti klasickým energetickým nápojom plné prospešných špeciálnych jogurtových kultúr, ktoré z neho robia jedinečného siláka v podobe precízne vyladeného, lahodného smoothie.

Jeho základ tvorí jogurtové biele smoothie, ktoré vďaka inovatívnej výrobnej technológii a pridanej ochrannej mliečnej kultúre zabezpečuje v priebehu celej trvanlivosti výrobku rovnakú kyslosť a tým sa nemení ani jeho chuť. Biologickým spôsobom ochrany zabraňuje rastu plesní a baktérií v mliečnom prostredí a umožňuje dosiahnuť trvanlivosť až 35+ dní – a to bez pridania akýchkoľvek dodatočných konzervantov a stabilizátorov!

Nezabúdajte na to, že bežne dostupné energetické nápoje majú často vysoký obsah cukru, kalórií a vysoké množstvo kofeínu, čo prirodzene neguje akékoľvek pozitívne účinky, ktorým vás Guarana a Taurín môžu v správnom pomere naopak obohatiť. EYO má oproti bežne dostupným energetickým nápojom o 10% vyšší podiel kofeínu v prírodnej forme Guarany.

Ak teda potrebujete zvýšiť vašu koncentráciu, dobiť telo energiou a silou, alebo dosiahnuť vyššiu psychickú pohodu a výkonnosť, tak smelo siahnite po EYO.

P.S Ak patríte medzi skupinu ľudí, ktorá bez rannej kávy alebo energetického nápoja nevie začať svoj deň, alebo sa ich konzumovanie stalo pre vás obľúbeným rituálom, vyskúšajte EYO a napíšte nám o svojich pocitoch z neho.

_____________________________ 

Konzumácia EYO sa neodporúča osobám mladším ako 18 rokov, tehotným a dojčiacim ženám a osobám citlivým na kofeín. Keďže obsahuje kofeín, neodporúčame ho piť večer pred spaním.

Zdroj: www.livescience.com


Späť na články
Vysoká kvalita
produktov
Regionálny
pestovateľ
Doprava
priamo domov
Bezpečný nákup
SSL certifikát