O nás

Naša AHA farma sa nachádza vo Vrábľoch v miestnej časti Horný Ohaj (historický názov tejto časti bol Aha, z toho názov farmy). História poľnohospodárskej výroby a chovu hovädzieho dobytka v tejto oblasti má viac než 70-ročnú tradíciu.

Na farme sa nachádza viac ako 600 kravičiek, ktoré chováme pre mlieko. Z mlieka nič neodoberáme, ale priamo z neho vyrábame kvalitné mliečne produkty ako sú jogurty, acidofilné mlieka, kefír, jogurtové smoothie a ďalšie mliečne výrobky. Naše produkty neobsahujú žiadne umelé prísady, arómy ani farbivá. Sú čisto prírodného charakteru, a tak pôsobia blahodarne na ľudský organizmus. Veríme poctivým potravinám, ktoré sú vo svojej čistej a prirodzenej podobe liekom.

Mlieko získané od kravičiek sa hneď po nadojení spracuje vo výrobnej prevádzke priamo na farme. Tu sa z neho vyrábajú naše produkty. Naše mliečne výrobky sú zdravé, chutné a majú zachované všetky prírodné výživné látky. 

70
ročná tradícia

600
kusov dobytka

1.5 milióna
litrov mlieka / rok

Welfare zvierat

Na AHA farme praktizujeme tzv. Welfare zvierat. Ide o stav fyzikálneho a psychologického súladu organizmu a prostredia, v ktorom kravičky žijú (pohoda, kľud a blaho zvierat). Zvieratá sú chránené pred fyzickou a psychickou nepohodou, celodenne sa voľne pohybujú, majú zabezpečený nepretržitý prístup k čerstvej a čistej pitnej vode. Majú možnosť realizovať svoje prirodzené správanie, majú dostatok času na pohyb, pastvu a socializáciu. Počas celého obdobia rastu trávy majú zabezpečený každodenný vonkajší výbeh s výmerou viac než 10 hektárov. Zdrojom ich výživy sú výlučne vysokokvalitné a nutrične hodnotné krmivá a certifikované výživové doplnky, zelené krmivo tvorí veľmi významnú časť dennej dávky. Majú zabezpečenú neustálu odbornú veterinárnu starostlivosť na základe najnovších vedeckých poznatkov, ktorá im zabezpečuje dobré životné podmienky a vysokú úroveň ich zdravia.

Iba spokojné a zdravé zvieratá môžu produkovať kvalitné potraviny. Welfare zvierat je jednou z hlavných priorít našej farmy

MVDr. Jozef Vlkovič
vedúci AHA farmy

Vysoká kvalita
produktov
Regionálny
pestovateľ
Doprava
priamo domov
Bezpečný nákup
SSL certifikát