O nás

Príbeh AHA farmy sa začal písať v roku 2009, kedy sme sa rozhodli nadviazať na viac ako 70-ročnú históriu klasického o družstevného poľnohospodárstva a chovu hovädzieho dobytka vo Vrábeľskom regióne.

Náš plán bol od začiatku jasný. Poskytnúť spotrebiteľom prémiové mliečne produkty vyrobené z lahodného 100 % čerstvého mlieka, bez pridania umelých prísad, aróm, farbív, či konzervantov. 

Prečo Aha?

Našu farmu nájdete v regióne stredného Požitavia v obci Horný Ohaj pri Vrábľoch. „AHA“ preto, lebo obec Horný Ohaj sa v historických mapách a listinách označovala práve pod názvom AHA.

Welfare zvierat

Na AHA farme praktizujeme tzv. Welfare zvierat. Ide o stav fyzikálneho a psychologického súladu organizmu a prostredia, v ktorom kravičky žijú (pohoda, kľud a blaho zvierat). Zvieratá sú chránené pred fyzickou a psychickou nepohodou, celodenne sa voľne pohybujú, majú zabezpečený nepretržitý prístup k čerstvej a čistej pitnej vode. Majú možnosť realizovať svoje prirodzené správanie, majú dostatok času na pohyb, pastvu a socializáciu. Počas celého obdobia rastu trávy majú zabezpečený každodenný vonkajší výbeh s výmerou viac než 10 hektárov. Zdrojom ich výživy sú výlučne vysokokvalitné a nutrične hodnotné krmivá a certifikované výživové doplnky, zelené krmivo tvorí veľmi významnú časť dennej dávky. Majú zabezpečenú neustálu odbornú veterinárnu starostlivosť na základe najnovších vedeckých poznatkov, ktorá im zabezpečuje dobré životné podmienky a vysokú úroveň ich zdravia.

Iba spokojné a zdravé zvieratá môžu produkovať kvalitné potraviny. Welfare zvierat je jednou z hlavných priorít našej farmy

MVDr. Jozef Vlkovič
vedúci AHA farmy

Vysoká kvalita
produktov
Regionálny
pestovateľ
Doprava
priamo domov
Bezpečný nákup
SSL certifikát