Ako sa k nám dostali zemiaky

Ako sa k nám dostali zemiaky

Prešlo veľa rokov kým sa zemiaky z Južnej Ameriky udomácnili u nás v Európe. Na túto plodinu sa naši predkovia dlho pozerali s nevôľou. V Taliansku a Francúzsku ich ľudia dlho odmietali.

Na pohľad vyzerali nie moc príťažlivo a podľa mnohých mali trpkú príchuť. Zemiaky po prvýkrát dorazili do Anglicka v roku 1586 priamo z Kolumbie. Tam tak isto neoslovili miestnych ľudí. Iba zberateľovi rastlín menom Johan Gerard sa pozdávali ako výživné a silné potraviny.

Postupne sa zemiaky stávali populárnymi, zachutili najmä Nemcom a kolonistom v Amerike. Pruský vládca Frederik Veľký, podľa dobových správ, prinútil svojich poddaných aby ich pestovali, a tak sa vyhli hladomorom, ktoré často sužovali Európu. Kto by odmietol v tom čase zasadiť zemiaky, hrozilo, že prídu o svoj nos alebo ucho.

Červený Kláštor
Červený Kláštor

Francúzi, ako už bolo uvedené vyššie, dlhodobo sa stránili zemiakov. Tie sa podarilo spropagovať až mladému poľnohospodárovi menom Antoine Augustin Permentier, ktorý prežil práve vďaka zemiakom v pruskom väzení. Podarilo sa mu presvedčiť kráľovskú rodinu, ktorá ich postupne začala konzumovať. Povráva sa, že kráľovná Mária Antoinetta si jedného dňa dala do vlasov kvet zo zemiaku, a tak sa táto plodina stala veľmi populárna v celom Francúzsku.

Spočiatku boli zemiaky výsadou bohatých, no o pár mesiacov ich začali v konzumácii napodobňovať aj nižšie vrstvy.

Postupne sa zemiaky rozšírili do všetkých kútov Európy. Zohrali aj významnú úlohu pri jednom z najhorších hladomorov, ktorý sa odohral v Írsku. Na tomto chudobnom ostrove sa plodine darilo a tak si ju Íri veľmi obľúbili. Íri nimi kŕmili aj hospodárske zvieratá.

Na územie dnešného Slovenska sa zemiaky dostali okolo roku 1654. Po prvýkrát sa o nich však zmienil mních Cyprián z kamedulského kláštora v Červenom Kláštore v roku 1768. V polovici 18. storočia sa začali zemiaky pokusne pestovať na Liptove. K rozšíreniu pestovaniu zemiakov prispela katastrofa – neúroda obilia v roku 1771 až 1773. No samotný rozmach pestovania zemiakov nastal až na začiatku 19. storočia v severných oblastiach Slovenska, kde nepriaznivé chladné počasia neprialo pestovaniu obilia, preto sa tu uplatnili zemiaky.

foto:
kráľovná Mária Antoinetta ako dvanásťročná (zdroj: wikipedia.org)
Červený Kláštor kde mních Cyprián po prvýkrát opisuje zemiaky (zdroj: wikipedia.org)


Späť na články
Vysoká kvalita
produktov
Regionálny
pestovateľ
Doprava
priamo domov
Bezpečný nákup
SSL certifikát